Najszybsze połączenia autobusowe z miejscowości Kraków do miejscowości Katowice

Godziny i ceny wyświetlane dla 19.06

Najszybsza podróż

1 godz. 5 min

Średnio

1 godz. 10 min

Liczba połączeń autobusowych na dzień

10

Odległość

66 km

Spośród 10 autobusów podróżujących codziennie z miasta Kraków do miasta Katowice, 10 to połączenia bezpośrednie, więc łatwo jest uniknąć podróży z przesiadkami.

Te bezpośrednie autobusy pokonują dystans 66 km przeciętnie w ciągu 1 godz. 10 min , ale jeśli będziesz mieć szczęście, niektóre zabiorą Cię tam w 1 godz. 5 min .

Najwolniejsza podróż autobusem trwa 1 godz. 30 min i zwykle wymaga przesiadki, ale pozwala za to zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Najszybciej
18:05Kraków, Dworzec Autobusowy1godz.05 19:10Katowice
0 przesiadek
19 1W jedną stronę
Najszybciej
21:25Kraków, Dworzec Autobusowy1godz.05 22:30Katowice
0 przesiadek
22 1W jedną stronę
Najszybciej
19:35Kraków, Dworzec Autobusowy1godz.05 20:40Katowice
0 przesiadek
19 1W jedną stronę
Najszybciej
10:05Kraków, Dworzec Autobusowy1godz.05 11:10Katowice
0 przesiadek
32 1W jedną stronę
2. Najszybciej
16:00Kraków, Dworzec Autobusowy1godz.10 17:10Katowice
0 przesiadek
16 1W jedną stronę

PORÓWNAJ Ceny różnych środków transportu

pt.
18.06
Sprawdź cenę.
14 Infobus
sob.
19.06
16 Leo Express
14 Infobus
niedz.
20.06
Sprawdź cenę.
14 Infobus
pon.
21.06
16 Leo Express
14 Infobus
wt.
22.06
Sprawdź cenę.
14 Infobus
śr.
23.06
Sprawdź cenę.
14 Infobus
czw.
24.06
Sprawdź cenę.
14 Infobus
pt.
25.06
Sprawdź cenę.
25 Infobus
sob.
26.06
10 Leo Express
14 Flixbus
niedz.
27.06
Sprawdź cenę.
14 Flixbus
pon.
28.06
14 Leo Express
12 Flixbus
wt.
29.06
Sprawdź cenę.
15 Infobus
śr.
30.06
Sprawdź cenę.
14 Infobus
czw.
1.07
Sprawdź cenę.
15 Infobus
pt.
2.07
Sprawdź cenę.
14 Infobus
sob.
3.07
14 Leo Express
14 Infobus
niedz.
4.07
Sprawdź cenę.
12 Flixbus
pon.
5.07
16 Leo Express
11 Flixbus
wt.
6.07
Sprawdź cenę.
15 Infobus
śr.
7.07
Sprawdź cenę.
14 Infobus
czw.
8.07
Sprawdź cenę.
15 Infobus

Zaufały nam te firmy. Umożliwiamy zakup ich biletów w jednym miejscu.

Busfor
National Express
PKS Polonus
RegioJet
Noclegi

Szukasz noclegu?

Sat, Jun 19
Cena za 1 nights, 1 adults
zobacz na mapie
Polecane hotele
Całe domy i mieszkania

Znajdź idealny nocleg z naszym partnerem, Booking.com

Wyświetl wszystkie
bus

Szczegóły podróży

Podróż autobusem Kraków – Katowice

Śr. czas przejazdu
1 godziny 9 minuty
Cena biletu:14
Odjazd autobusu::Kraków
Przyjazd autobusem::Katowice
Odległość:66 km
Przewoźnicy autobusowi::Flixbus, Euroticket, Infobus

Autobusy Kraków – Katowice

Z Krakowa do Katowic łatwo dojedziesz autobusem dzięki wielu dostępnym połączeniom. Miasta są ze sobą świetnie skomunikowane, a kursy między nimi oferuje wielu przewoźników. Na przejazd między stolicą Małopolski i Śląska zarezerwuj od 1 godziny do 1 godziny i 25 minut. W ciągu doby na trasie Kraków – Katowice kursuje około 40 autobusów.

Którzy przewoźnicy oferują połączenia autobusowe z Krakowa do Katowic?

Przejazdy na trasie Kraków – Katowice oferuje wielu przewoźników. Możesz skorzystać między innymi z połączeń autobusowych oferowanych przez Busfor, Infobus, Dworzec Online, FlixBus, Leo Express czy Voyager Transport.

Jak długo trwa podróż autobusem z Krakowa do Katowic?

Na podróż autobusem na trasie Kraków – Katowice przeznacz od 1 godziny do 1 godziny i 25 minut. Czas kursu zależy od przewoźnika, a także od przystanków, na których rozpoczynasz i kończysz przejazd. Najszybciej przemieścisz się z lotniska w Krakowie na dworzec autobusowy w Katowicach.

Ile połączeń autobusowych oferowanych jest z Krakowa do Katowic?

W ciągu doby oferowanych jest około 40 połączeń autobusowych na tej trasie. Autobusy Kraków – Katowice kursują przez całą dobę, również w godzinach nocnych, 7 dni w tygodniu. Przejazdy realizowane są nawet co kilkanaście minut.

Z którego dworca autobusowego w Krakowie odjeżdżają autobusy do Katowic? Na którym dworcu autobusowym w Katowicach kończą bieg autobusy z Krakowa?

Dworzec początkowy: Dworzec autobusowy w Krakowie lub lotnisko Balice – to tam rozpoczniesz swoją podróż do Katowic. Oba obiekty dysponują poczekalnią i licznymi punktami gastronomicznymi. Przed podróżą możesz zrelaksować się, korzystając z darmowego Wi-Fi. Krakowski dworzec autobusowy jest położony w centrum miasta. Łatwo dojedziesz więc tam z różnych części Krakowa. Lotnisko Balice znajduje się natomiast około 11 kilometrów od śródmieścia. Ze stacji Kraków Główny do portu lotniczego dojedziesz szynobusem w około 20 minut. Możesz też zdecydować się na przejazd autobusem. Na lotnisku dostępne są gniazdka do ładowania urządzeń mobilnych.

Dworzec końcowy: katowicki dworzec autobusowy lub port lotniczy Katowice-Pyrzowice – to tam zakończysz swoją podróż autobusem z Krakowa. Dworzec autobusowy znajduje się w centrum Katowic, nieopodal Spodka i głównego dworca kolejowego. Możesz stamtąd sprawnie przemieścić się komunikacją miejską do innych dzielnic miasta. Na terenie dworca dostępne jest bezpłatne Wi-Fi. Z lotniska natomiast dojedziesz w ciągu około 50 minut autobusem do centrum miasta. Na terenie portu lotniczego możesz odpocząć w restauracji, a także skorzystać z dostępu do bezprzewodowego Internetu.

Porady w podróży

Autobusy z Kraków do Katowice
Podróżuj do Katowice w prosty sposób. Bez względu na to, czy szukasz czegoś szybko, tanio, czy masz zupełnie inne potrzeby, nasi eksperci ds. podróży zebrali wszystkie informacje, by móc wybrać najlepszą opcję podróży z Kraków do Katowice.
FAQs
Ile kosztuje najtańszy bilet na podróż autobusem na trasie Kraków - Katowice?
Najtańsze bilety na podróż autobusem na trasie Kraków - Katowice kosztują 3 zł. Cena może jednak wahać się w zależności od tego, z jakim wyprzedzeniem zarezerwujesz bilety Kraków - Katowice. Jeśli chcesz zaoszczędzić, radzimy wcześniej zaplanować podróż autobusem i cieszyć się możliwością zakupu biletów w najlepszych cenach. Omio chętnie Ci w tym pomoże!
Ile mniej więcej muszę zapłacić za bilet na autobus Kraków - Katowice?
Rezerwując bilet na podróż autobusem, warto zapoznać się z orientacyjnymi cenami. Jeśli decydujesz się na autobus na trasie Kraków - Katowice, przygotuj się na wydatek około 3 zł. Rekomendujemy rezerwację biletów na podróż autobusem z wyprzedzeniem, by zyskać jak najtańsze bilety.
Jaki dystans dzieli Kraków i Katowice, jeśli zdecyduję się na podróż autobusem?
Miasta Katowice oraz Kraków dzieli około 66 km, jeśli zdecydujesz się pokonać ten odcinek autobusem.
Jaki jest średni czas podróży autobusem na trasie Kraków - Katowice?
Czas podróży autobusem na odcinku Kraków - Katowice może się różnić w zależności od konkretnych dni, weekendów i świąt. Średnio trwa ona jednak 1 h 5 min.
Jacy proponują połączenia na trasie Kraków - Katowice?
Możesz skorzystać z usług wielu naszych sprawdzonych partnerów, by przemieszczać się na trasie Kraków - Katowice, decydując się na autobus. Na odcinku Kraków - Katowice możesz podróżować dzięki przewoźnikowi Flixbus, PolskiBus, Infobus, Bla Bla Car lub Bla Bla Bus. Zawsze warto jednak sprawdzić, jacy inni oferują przejazdy na trasie Kraków - Katowice. Porównaj różnice pomiędzy połączeniami i kup bilet na przejazd, który najbardziej Ci odpowiada.
Gdzie kupić bielty na podróż autobusem na trasie Kraków - Katowice?
Zaoszczędź i pozwól nam znaleźć dla Ciebie najlepsze tanie bilety na podróż autobusem w jedną stronę lub w obie strony. Nasza aplikacja zbiera wszystkie informacje związane z podróżą, dzięki czemu możesz cieszyć się sprawnym pokonaniem trasy Kraków - Katowice.
Chcę podróżować autobusem z miasta Kraków do miasta Katowice. Jakie są najpopularniejsze miejsca w pobliżu miasta Katowice, które także warto odwiedzić?
Twoja podróż na trasie Kraków - Katowice autobusem wcale nie musi zakończyć się w mieście Katowice. Inne popularne miejsca, które warto odwiedzić w pobliżu miasta Katowice, to między innymi Warszawa, Praga lub Wrocław. Jeśli chcesz urozmaicić swoją podróż, skorzystaj z Omio i poznaj najtańsze sposoby na dotarcie do miejsc takich jak Warszawa, Praga lub Wrocław!
Czy jeśli nie mam możliwości podróżować autem, jaka jest najlepsza opcja podróży, gdy wybiorę autobus Kraków - Katowice?
Podróżowanie na trasie Kraków - Katowice bez samochodu to nie problem! Odwiedź Omio i porównaj najlepsze połączenia, jeśli jako środek transportu wybierzesz autobus. Możesz także użyć aplikacji Omio, aby mieć wszystkie bilety w jednym miejscu, a podróż na trasie Kraków - Katowice była płynna i łatwa.