Najszybsze połączenia autobusowe z miejscowości Kraków do miejscowości Warszawa

Godziny i ceny wyświetlane dla 19.06

Najszybsza podróż

3 godz. 55 min

Średnio

4 godz. 28 min

Liczba połączeń autobusowych na dzień

3

Odległość

251 km

Spośród 3 autobusów podróżujących codziennie z miasta Kraków do miasta Warszawa, 3 to połączenia bezpośrednie, więc łatwo jest uniknąć podróży z przesiadkami.

Te bezpośrednie autobusy pokonują dystans 251 km przeciętnie w ciągu 4 godz. 28 min , ale jeśli będziesz mieć szczęście, niektóre zabiorą Cię tam w 3 godz. 55 min .

Najwolniejsza podróż autobusem trwa 4 godz. 45 min i zwykle wymaga przesiadki, ale pozwala za to zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Najszybciej
16:25Kraków, Dworzec Autobusowy3godz.55 20:20Warszawa
0 przesiadek
56 1W jedną stronę
17:35Kraków, Dworzec Autobusowy4godz.45 22:20Warszawa
0 przesiadek
56 1W jedną stronę
17:35Kraków4godz.45 22:20Warszawa
0 przesiadek
59 1W jedną stronę

PORÓWNAJ Ceny różnych środków transportu

sob.
19.06
48 Flixbus
592 Lot Polish Airlines
niedz.
20.06
Sprawdź cenę.
514 Lot Polish Airlines
pon.
21.06
39 Flixbus
514 Lot Polish Airlines
wt.
22.06
34 Flixbus
457 Lot Polish Airlines
śr.
23.06
Sprawdź cenę.
457 Lot Polish Airlines
czw.
24.06
56 PKS Polonus
405 Lot Polish Airlines
pt.
25.06
34 Flixbus
405 Lot Polish Airlines
sob.
26.06
Sprawdź cenę.
358 Lot Polish Airlines
niedz.
27.06
56 PKS Polonus
358 Lot Polish Airlines
pon.
28.06
34 Flixbus
358 Lot Polish Airlines
wt.
29.06
39 Flixbus
316 Lot Polish Airlines
śr.
30.06
Sprawdź cenę.
358 Lot Polish Airlines
czw.
1.07
34 Flixbus
275 Lot Polish Airlines
pt.
2.07
34 Flixbus
275 Lot Polish Airlines
sob.
3.07
34 Flixbus
275 Lot Polish Airlines
niedz.
4.07
Sprawdź cenę.
149 Lot Polish Airlines
pon.
5.07
40 Flixbus
170 Lot Polish Airlines
wt.
6.07
34 Flixbus
149 Lot Polish Airlines
śr.
7.07
57 Neobus Polska
208 Lot Polish Airlines
czw.
8.07
34 Flixbus
149 Lot Polish Airlines

Zaufały nam te firmy. Umożliwiamy zakup ich biletów w jednym miejscu.

Busfor
National Express
PKS Polonus
RegioJet
Noclegi

Szukasz noclegu?

Sat, Jun 19
Cena za 1 nights, 1 adults
zobacz na mapie
Polecane hotele
Całe domy i mieszkania

Znajdź idealny nocleg z naszym partnerem, Booking.com

Wyświetl wszystkie
bus

Szczegóły podróży

Podróż autobusem Kraków – Warszawa

Śr. czas przejazdu
5 godziny 36 minuty
Cena biletu:46
Odjazd autobusu::Kraków
Przyjazd autobusem::Warszawa
Odległość:251 km
Przewoźnicy autobusowi::Flixbus, Neobus Polska, PKS Polonus

Miniprzewodnik: autobusy KrakówWarszawa

Średnia cena: 16 zł
Połączenia: 10-14
Bezpośrednio: wszystkie
Śr. czas przejazdu: 5:25
Najszybciej: 4:55
Najwolniej: 5:55

Jak dojechać autobusem z Krakowa do Warszawy? Sprawdź podpowiedzi Omio!

Stolicę Małopolski i Warszawę dzieli 295 km. Tanie połączenia na trasie Kraków – Warszawa oferują przewoźnicy autobusowi. Można zdecydować się na przejazd autokarami firm FlixBus, Lux Express, PKS „Polonus” w Warszawie czy PKS w Ciechanowie. Z Krakowa do Warszawy można dojechać w 5 godzin, choć w przypadku niektórych połączeń podróż może potrwać nieco dłużej.

 


Autobusem z Krakowa do Warszawy: przewoźnicy i dworce autobusowe

popular

Jakimi autobusami można dojechać z Krakowa do Warszawy? Z Krakowa do Warszawy docierają autobusy takich przewoźników jak choćby FlixBus, Lux Express, PKS „Polonus” w Warszawie czy PKS w Ciechanowie.

Adres dworca autobusowego w Krakowie: Małopolski Dworzec Autobusowy w Krakowie (MDA), ul. Bosacka 18.

Adres dworca autobusowego w Warszawie: dworzec autobusowy Warszawa Zachodnia, Al. Jerozolimskie 144.


Jak kupować tanie bilety autobusowe z Krakowa do Warszawy?

cheap

Ile dni przed podróżą kupować bilety autobusowe? Bilety autobusowe z Krakowa do Warszawy wystarczy kupić kilka dni przed podróżą.

Jakie zniżki obowiązują na przejazdy autobusowe? Jest wiele rodzajów zniżek, z których mogą korzystać podróżni. Najlepiej, kupując bilety na autobusy z Krakowa do Warszawy, zapoznać się z różnymi rodzajami biletów.

Gdzie kupić bilety autobusowe z Krakowa do Warszawy? Bilety autobusowe z Krakowa do Warszawy najłatwiej kupić przez internet, w wyszukiwarkach takich jak choćby Omio.


Autobusy z Krakowa do Warszawy: szczegóły podróży

fast

Czy bilety na autobusy z Krakowa do Warszawy można kupić w dzień odjazdu? Bilety na podróż autobusem z Krakowa do Warszawy można kupić nawet na chwilę przed odjazdem. Taki zakup jest możliwy przez internet, w kasie dworca, a u niektórych przewoźników również bezpośrednio u kierowcy.

O której godzinie odjeżdża pierwszy autobus z Krakowa do Warszawy? Pierwszy autobus z Krakowa do Warszawy odjeżdża już kilka minut po północy.

O której godzinie odjeżdża ostatni autobus z Krakowa do Warszawy? Ostatni autobus z Krakowa do Warszawy odjeżdża kilkanaście minut przed północą.

Wyjazd autobusem z Krakowa do Warszawy


fast

Dworzec: Małopolski Dworzec Autobusowy w Krakowie (MDA)

Adres: ul. Bosacka 18, 31-505 Kraków

Autobusy na trasie Kraków – Warszawa wyjeżdżają z Dworca Autobusowego MDA w Krakowie, który sąsiaduje z dworcem kolejowym Kraków Główny. Obok znajduje się centrum handlowe Galeria Krakowska. Dworzec położony jest w samym centrum Krakowa. Można do niego bardzo łatwo dojechać bezpośrednio z lotniska Kraków Balice, dokąd dojeżdżają zarówno pociągi, jak i autobusy nr 208 i 292 w ramach linii dziennej oraz 902 w ramach linii nocnej. Wspomniane autobusy kończą swoją trasę przy Dworcu MDA w Krakowie.

Decydując się na dojazd komunikacją miejską do Dworca MDA, należy pamiętać, że można wysiąść – w zależności od linii – na przystanku Dworzec Główny Tunel, Dworzec Główny Wschód lub Dworzec Główny Zachód. Wybierając się na dworzec z krakowskiego Rynku, nie trzeba jednak korzystać z komunikacji miejskiej, gdyż dworzec położony jest w odległości kilkuminutowego spaceru od krakowskich Sukiennic.

Przewoźnikami, którzy obsługują trasę autokarową z Krakowa do Warszawy są między innymi FlixBus, Lux Express, czy PKS „Polonus” w Warszawie. Wszyscy, łącznie z charakterystycznymi czerwonymi autobusami przewoźnika FlixBus, zatrzymują się na dworcu autobusowych w Krakowie. Warto jednak sprawdzić, czy dany przewoźnik odjeżdża z górnej czy z dolnej płyty dworca.

Przyjazd autobusem z Krakowa do Warszawy


fast

Dworzec: Dworzec autobusowy Warszawa Zachodnia

Adres: Al. Jerozolimskie 144, 02-305 Warszawa

Tanie połączenia Kraków – Warszawa realizowane są przez przewoźników, którzy dowożą pasażerów do stacji Metra Wilanowska (FlixBus) lub stacji Metro Marymont (Lux Express). Autobusy jeżdżące na trasie Kraków – Warszawa, obsługiwane przez przewoźników wywodzących się z dawnego PKS-u, jak choćby PKS Polonus czy PKS w Ciechanowie, trasę kończą na głównym autokarowym dworcu stolicy, którym jest Warszawa Zachodnia.

Z autobusowego dworca Warszawa Zachodnia można dojechać na lotnisko, korzystając z pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej lub Kolei Mazowieckich. Dojazd komunikacją miejską do centrum trwa nie dłużej niż 20 minut. W dni powszednie z Metra Wilanowska na lotnisko można dojechać autobusem nr 311. Najwygodniejszy dojazd do centrum miasta zapewnia metro. Natomiast będąc w centrum Warszawy i wybierając się na lotnisko, warto zdecydować się na przejazd autobusem 175 lub pociągiem (SKM lub Kolei Mazowieckich).


 


Odwiedź Warszawę

Więcej informacji o Warszawie?

Jeśli szukacie dodatkowych informacji dotyczących dojazdu do Lublina, koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Warszawie. Zamieściliśmy w nim nie tylko szczegóły dotyczące różnych form dojazdu do miasta, ale także przydatne informacje o atrakcjach.


 

Szukasz inspiracji dla swoich kolejnych podróży?

Porady w podróży

Autobusy z Kraków do Warszawa
Podróżuj do Warszawa w prosty sposób. Bez względu na to, czy szukasz czegoś szybko, tanio, czy masz zupełnie inne potrzeby, nasi eksperci ds. podróży zebrali wszystkie informacje, by móc wybrać najlepszą opcję podróży z Kraków do Warszawa.
FAQs
Ile kosztuje najtańszy bilet na podróż autobusem na trasie Kraków - Warszawa?
Najtańszy sposób na pokonanie trasy Warszawa - Kraków to podróż autobusem, która może kosztować jedynie 39 zł, szczególnie jeśli zarezerwujesz bilet odpowiednio wcześniej. Oszczędzaj i kupuj na Omio tanie bilety na podróż autobusem na trasie Kraków - Warszawa.
Jaka jest cena biletu na autobusem na trasie Kraków - Warszawa?
Jeśli wybierasz autobus na trasie Kraków - Warszawa, przygotuj się na wydatek około 51 zł. Ceny mogą jednak różnić się w zależności od daty podróży oraz od tego, z jakim wyprzedzeniem ją planujesz. Im wcześniej zarezerwujesz podróż, tym tańsze będą bilety.
Ile kilometrów pokonam na trasie Kraków - Warszawa, jeśli zdecyduję się na autobus?
Zamierzasz zarezerwować bilet na podróż autobusem na trasie Kraków - Warszawa? Odległość Kraków - Warszawa do pokonania autobusem wynosi około 250 km.
Ile czasu potrzebuje autobus, by pokonać trasę Kraków - Warszawa?
Średni czas podróży autobusem na trasie Kraków - Warszawa to 3 h 55 min. Może on jednak różnić się w zależności od konkretnych terminów, weekendów i świąt. Weź to pod uwagę, kupując bilet na podróż autobusem na trasie Kraków - Warszawa.
Którzy oferujący połączenia na Omio umożliwią mi pokonanie trasy Kraków - Warszawa?
Możesz skorzystać z usług wielu naszych sprawdzonych partnerów, by przemieszczać się na trasie Kraków - Warszawa, decydując się na autobus. Na odcinku Kraków - Warszawa możesz podróżować dzięki przewoźnikowi Flixbus, PolskiBus, Bla Bla Car lub Infobus. Zawsze warto jednak sprawdzić, jacy inni oferują przejazdy na trasie Kraków - Warszawa. Porównaj różnice pomiędzy połączeniami i kup bilet na przejazd, który najbardziej Ci odpowiada.
Czy jest bezpośredni autobus na trasie Kraków - Warszawa?
Jeśli interesują Cię tanie bilety Kraków - Warszawa, sprawdź bezpośrednie autobusy na trasie Kraków - Warszawa oferowane przez Flixbus, Infobus, PKS Polonus lub Neobus Polska. Jeśli nie jest dostępny odpowiedni dla Ciebie autobus Kraków - Warszawa, sprawdź inne możliwości i wybierz najodpowiedniejszą na Omio.
Gdzie znajdę tanie bilety na podróż autobusem na trasie Kraków - Warszawa?
Zaoszczędź i pozwól nam znaleźć dla Ciebie najlepsze tanie bilety na podróż autobusem w jedną stronę lub w obie strony. Nasza aplikacja zbiera wszystkie informacje związane z podróżą, dzięki czemu możesz cieszyć się sprawnym pokonaniem trasy Kraków - Warszawa.
Podczas kolejnego wyjazdu planuję wybrać autobus jako środek transportu, aby pokonać odległość Kraków - Warszawa. Jakie są najbardziej popularne miejsca w pobliżu miasta Warszawa, które również warto odwiedzić?
Wielu podróżujących, którzy docierają do miasta Warszawa autobusem, często odwiedza również znajdujące się w pobliżu popularne miejsca takie jak Berlin, Praga lub Gdańsk. Jeśli podróżujesz z miasta Warszawa i chcesz odwiedzić miejsca takie jak Berlin, Praga lub Gdańsk, pozwól Omio znaleźć dla Ciebie najlepsze dostępne połączenia w przystępnej cenie.
Czy zamiast jechać samochodem mogę zdecydować się na podróż autobusem na trasie Kraków - Warszawa?
Podróżowanie na trasie Kraków - Warszawa bez samochodu to nie problem! Odwiedź Omio i porównaj najlepsze połączenia, jeśli jako środek transportu wybierzesz autobus. Możesz także użyć aplikacji Omio, aby mieć wszystkie bilety w jednym miejscu, a podróż na trasie Kraków - Warszawa była płynna i łatwa.