Najszybsze połączenia autobusowe z miejscowości Warszawa do miejscowości Wilno

Godziny i ceny wyświetlane dla 19.06

Najszybsza podróż

8 godz.

Średnio

9 godz. 3 min

Liczba połączeń autobusowych na dzień

8

Odległość

393 km

Spośród 8 autobusów podróżujących codziennie z miasta Warszawa do miasta Wilno, 8 to połączenia bezpośrednie, więc łatwo jest uniknąć podróży z przesiadkami.

Te bezpośrednie autobusy pokonują dystans 393 km przeciętnie w ciągu 9 godz. 3 min , ale jeśli będziesz mieć szczęście, niektóre zabiorą Cię tam w 8 godz. .

Najwolniejsza podróż autobusem trwa 10 godz. 5 min i zwykle wymaga przesiadki, ale pozwala za to zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Najszybciej
14:25Warszawa8godz.00 23:25Vilniaus, Autobusų Stotis
0 przesiadek
79 1W jedną stronę
2. Najszybciej
14:00Warszawa, Dw. Zachodni8godz.25 23:25Vilniaus, Autobusų Stotis
0 przesiadek
79 1W jedną stronę
14:25Warszawa8godz.50 23:15Wilno
0 przesiadek
79 1W jedną stronę
04:00Warszawa8godz.55 13:55Vilniaus, Autobusų Stotis
0 przesiadek
90 1W jedną stronę
14:00Warszawa, Dw. Zachodni9godz.15 23:15Wilno
0 przesiadek
79 1W jedną stronę

PORÓWNAJ Ceny różnych środków transportu

pt.
18.06
127 Ecolines
1355 Lot Polish Airlines
sob.
19.06
79 Flixbus
1355 Lot Polish Airlines
niedz.
20.06
87 Flixbus
1355 Lot Polish Airlines
pon.
21.06
68 Flixbus
1355 Lot Polish Airlines
wt.
22.06
Sprawdź cenę.
833 Lot Polish Airlines
śr.
23.06
Sprawdź cenę.
973 Lot Polish Airlines
czw.
24.06
Sprawdź cenę.
973 Lot Polish Airlines
pt.
25.06
79 Flixbus
973 Lot Polish Airlines
sob.
26.06
79 Flixbus
1147 Lot Polish Airlines
niedz.
27.06
Sprawdź cenę.
732 Lot Polish Airlines
pon.
28.06
68 Flixbus
973 Lot Polish Airlines
wt.
29.06
68 Flixbus
732 Lot Polish Airlines
śr.
30.06
116 Ecolines
732 Lot Polish Airlines
czw.
1.07
116 Ecolines
Sprawdź cenę.
pt.
2.07
Sprawdź cenę.
973 Lot Polish Airlines
sob.
3.07
79 Flixbus
1152 Lot Polish Airlines
niedz.
4.07
68 Flixbus
732 Lot Polish Airlines
pon.
5.07
67 Flixbus
973 Lot Polish Airlines
wt.
6.07
68 Flixbus
626 Lot Polish Airlines
śr.
7.07
Sprawdź cenę.
626 Lot Polish Airlines
czw.
8.07
77 Flixbus
732 Lot Polish Airlines

Zaufały nam te firmy. Umożliwiamy zakup ich biletów w jednym miejscu.

Busfor
National Express
PKS Polonus
RegioJet
Noclegi

Szukasz noclegu?

Sat, Jun 19
Cena za 1 nights, 1 adults
zobacz na mapie
Polecane hotele
Całe domy i mieszkania

Znajdź idealny nocleg z naszym partnerem, Booking.com

Wyświetl wszystkie
bus

Szczegóły podróży

Podróż autobusem Warszawa – Wilno

Śr. czas przejazdu
9 godziny 10 minuty
Cena biletu:74
Odjazd autobusu::Warszawa
Przyjazd autobusem::Wilno
Odległość:393 km
Przewoźnicy autobusowi::Flixbus, Ecolines

Jak dojechać autobusem z Warszawy do Wilna? Sprawdź podpowiedzi Omio!

Podróż z Warszawy do Wilna najłatwiej odbyć autobusem. Komfortowe warunki przejazdu oferują tacy przewoźnicy jak Ecolines, Eurolines Polska czy InfoBus. Na podróż trzeba poświęcić co najmniej siedem godzin, zaś cena biletu wynosi średnio 80 złotych. Odległość między Warszawą a Wilnem to ok. 450 km.

 


Autobusem z Warszawy do Wilna: przewoźnicy i dworce autobusowe

popular

Jakimi autobusami można dojechać z Warszawy do Wilna? z Warszawy do Wilna docierają autobusy takich przewoźników jak choćby Ecolines czy InfoBus.

Adres dworca autobusowego w Warszawie: Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, Aleje Jerozolimskie 144, 00-001 Warszawa.

Adres dworca autobusowego w Wilnie: Wilno Bus terminal, Sodų gatvė 24A , 03211 Wilno, Litwa.


Jak kupować tanie bilety autobusowe z Warszawy do Wilna?

cheap

Ile dni przed podróżą kupować bilety autobusowe? Bilety autobusowe z Warszawy do Wilna wystarczy kupić kilka dni przed podróżą.

Jakie zniżki obowiązują na przejazdy autobusowe? Jest wiele rodzajów zniżek, z których mogą korzystać podróżni. Najlepiej, kupując bilety na autobusy z Warszawy do Wilna, zapoznać się z różnymi rodzajami biletów.

Gdzie kupić bilety autobusowe z Warszawy do Wilna? Bilety autobusowe z Warszawy do Wilna najłatwiej kupić przez internet, w wyszukiwarkach takich jak choćby Omio.


Autobusy z Warszawy do Wilna: szczegóły podróży

fast

Czy bilety na autobusy z Warszawy do Wilna można kupić w dzień odjazdu? Bilety na podróż autobusem z Warszawy do Wilna można kupić nawet na chwilę przed odjazdem. Taki zakup jest możliwy przez internet, w kasie dworca, a u niektórych przewoźników również bezpośrednio u kierowcy.

O której godzinie odjeżdża pierwszy autobus z Warszawy do Wilna? Pierwszy autobus z Warszawy do Wilna odjeżdża o godzinie o świcie.

O której godzinie odjeżdża ostatni autobus z Warszawy do Wilna? Ostatni autobus z Warszawy do Wilna odjeżdża po godzinie 23:00.

Wyjazd autobusem z Warszawy do Wilna


Większość autobusów Warszawa – Wilno swoją trasę rozpoczyna na dworcu autobusowym Warszawa Zachodnia. Dworzec mieści się przy Al. Jerozolimskich. Można tu dojechać autobusami miejskimi (103, 127, 154, 158, 172, 182, 184, 187, 517, 523, 717, N35 i N85). To największy dworzec autobusowy w stolicy, warto więc przybyć tu nieco wcześniej, by mieć czas na odszukanie stanowiska, z którego odjeżdża nasz autobus.

Autokary wyjeżdżają z warszawskiego Dworca Zachodniego, który jest świetnie skomunikowany z innymi częściami miasta. Ze Śródmieścia można również na dworzec autobusowy dojechać koleją. Zaledwie kilka korków od dworca autobusowego mieści się stacja kolejowa Warszawa Zachodnia. Można się tu dostać koleją bezpośrednio ze ścisłego centrum Warszawy.

Przyjazd autobusem z Warszawy do Wilna


Autobusy z Warszawy do Wilna zatrzymują się na wileńskim dworcu autobusowym. Główna stacja kolejowa znajduje się tuż obok. Dworzec jest zlokalizowany poza obrębem ścisłego centrum, ale bez problemu w ciągu kilkuminutowego spaceru można dojść do serca litewskiej stolicy. Do dalszych dzielnic trzeba podjechać autobusem lub taksówką. Z dworca do centrum odjeżdżają trolejbusy 1, 2, 5, 7, 20 oraz autobusy 34 i 53.

Wileński dworzec obsługuje również ruch krajowy oraz połączenia międzynarodowe, w tym na Białoruś (do Mińska), do Rosji (Kaliningrad, Moskwa), na Ukrainę (Kijów i Lwów), na Łotwę (Ryga) i do Estonii (Tallin).

Największe atrakcje Wilna


Wilno jest niezwykle interesującym miastem, pełnym zabytków architektury. Do najciekawszych należą kościoły w stylu gotyckim oraz Wieża Giedymina. Miasto posiada także liczne zabytkowe cerkwie i synagogę. Wilno to przyjemne i bardzo kameralne miasto o pełnych uroku uliczkach. Wieczorem, już po zwiedzaniu, warto zajrzeć do karczmy na lokalną strawę. Kuchnia litewska obfituje w dania mączne, smażone pierogi tzw. czebureki, kołduny czy bliny smakują wybornie w towarzystwie schłodzonego piwa Starka.


 

Szukasz więcej informacji o podróżach?

Porady w podróży

Autobusy z Warszawa do Wilno
Podróżuj do Wilno w prosty sposób. Bez względu na to, czy szukasz czegoś szybko, tanio, czy masz zupełnie inne potrzeby, nasi eksperci ds. podróży zebrali wszystkie informacje, by móc wybrać najlepszą opcję podróży z Warszawa do Wilno.
FAQs
Ile kosztuje tani bilet na podróż autobusem na trasie Warszawa - Wilno?
Najtańszy sposób na pokonanie trasy Wilno - Warszawa to podróż autobusem, która może kosztować jedynie 63 zł, szczególnie jeśli zarezerwujesz bilet odpowiednio wcześniej. Oszczędzaj i kupuj na Omio tanie bilety na podróż autobusem na trasie Warszawa - Wilno.
Ile przeciętnie muszę wydać bilet na podróż autobusem na trasie Warszawa - Wilno?
Bilet na podróż autobusem na trasie Warszawa - Wilno zwykle kosztuje około 88 zł. Ceny mogą jednak różnić się w zależności od daty planowanej podróży oraz od tego, z jakim wyprzedzeniem ją rezerwujesz bilet. Aby zyskać najtańsze bilety, rekomendujemy rezerwację możliwie jak najwcześniej.
Jaka odległość w linii prostej dzieli miasto Wilno i Warszawa, podróżując autobusem?
Jeśli będziesz przemieszczać się autobusem na trasie Warszawa - Wilno, odległość wyniesie około 393 km.
Ile zajmie mi pokonanie trasy Warszawa - Wilno, jeśli będę podróżować autobusem?
Warto wiedzieć, ile czasu trzeba poświęcić na podróż. Średnio na pokonanie trasy Warszawa - Wilno, wybierając autobus, przeznaczysz 7 h 55 min, jednak pokonanie tego odcinka może trwać dłużej w weekendy lub święta. Na Omio znajdziesz tanie bilety na autobus na trasie Warszawa - Wilno.
Jaki przewoźnik oferuje bilety na autobus na trasie Warszawa - Wilno?
Możesz skorzystać z usług wielu naszych sprawdzonych partnerów, by przemieszczać się na trasie Warszawa - Wilno, decydując się na autobus. Na odcinku Warszawa - Wilno możesz podróżować dzięki przewoźnikowi Ecolines, Infobus, PolskiBus lub Bla Bla Car. Zawsze warto jednak sprawdzić, jacy inni oferują przejazdy na trasie Warszawa - Wilno. Porównaj różnice pomiędzy połączeniami i kup bilet na przejazd, który najbardziej Ci odpowiada.
Czy jest bezpośredni autobus na trasie Warszawa - Wilno?
Jeżeli szukasz bezpośrednich połączeń na trasie Warszawa - Wilno, rozważ zakup biletu na podróż autobusem i skorzystanie z usług Flixbus lub Ecolines, by sprawnie dotrzeć do celu. Możesz też sprawdzić inne możliwości i wybrać najodpowiedniejszą, by znaleźć najlepszy dla Ciebie autobus na odcinku Warszawa - Wilno.
Czy mogę kupić bilet w obie strony na autobusem na trasie Warszawa - Wilno?
Skorzystaj z Omio i wyszukuj połączenia, które oferują różni. Kup tanie bilety na trasie Warszawa - Wilno bez względu na to, czy interesuje Cię autobus i podróż w jedną stronę, czy też w obie strony. Możesz uzyskać wszystkie informacje związane z podróżą bezpośrednio w aplikacji Omio i cieszyć się sprawną podróżą.
Kiedy wsiądę w autobus i pokonam odcinek Warszawa - Wilno, na jakie miejsca warte odwiedzenia w pobliżu miasta Wilno powinienem zwrócić uwagę?
Twoja podróż na trasie Warszawa - Wilno autobusem wcale nie musi zakończyć się w mieście Wilno. Inne popularne miejsca, które warto odwiedzić w pobliżu miasta Wilno, to między innymi Ryga, Mińsk lub Tallinn. Jeśli chcesz urozmaicić swoją podróż, skorzystaj z Omio i poznaj najtańsze sposoby na dotarcie do miejsc takich jak Ryga, Mińsk lub Tallinn!
Co mogę zrobić, jeśli nie mam samochodu, a chcę pokonać trasę Warszawa - Wilno? Czy mam do wyboru podróż autobusem?
Pozwól Omio znaleźć odpowiednie dla Ciebie rozwiązanie na nadchodzącą podróż. Nie potrzebujesz samochodu, żeby pokonać trasę Warszawa - Wilno. Odwiedź Omio i porównaj najlepsze połączenia Warszawa - Wilno, jeśli jako środek transportu wybierzesz autobus. Zaplanuj podróż autobusem i kup tanie bilety już dziś!
Stacje

Ważne dworce i lotniska w tej podróży

Wilno
Vilnius
Udogodnienia