Pociągi KrakówPraga: rozkłady jazdy, tanie bilety

pt., 24.05
Proste jak A, B, C
Znajdź najtańsze i najszybsze połączenia spośród ofert ponad 800 oficjalnych partnerów
Podróżuj po swojemu
Podróżuj po Europie pociągiem, autobusem i samolotem
Zawsze i wszędzie
Ponieważ Twoja podróż nie kończy się wraz z zakupem biletu, towarzyszymy Ci przez cały czas

Najtaniej: Pociągi

z miejscowości Kraków
do miejscowości Praga

Najtaniej

67

Średnio

167

Godziny i ceny wyświetlane dla 24.05

Najlepszym sposobem na znalezienie taniego przejazdu jest zarezerwowanie biletu z jak największym wyprzedzeniem i unikanie podróży w godzinach szczytu.

Przeciętny bilet z miejscowości Kraków do miejscowości Praga będzie kosztować około 167 zł, jeśli kupisz go w dniu wyjazdu, ale najtańszy bilet można kupić za jedyne 67 zł.

najtaniej
carrier-logo
16:00Kraków, Dworzec Autobusowy6h 13m 22:13Praha, Hlavní nádraží
67
1W jedną stronę
67 1W jedną stronę
2. najtaniej
carrier-logo
16:00Kraków, Dworzec Autobusowy6h 42m 22:42Praha, Hlavní nádraží
105
1W jedną stronę
105 1W jedną stronę
carrier-logo
04:45Krakow Glowny (Dworzec autobusowy Bosacka 18)6h 31m 11:16Praha-Libeň, nádraží
135
1W jedną stronę
135 1W jedną stronę
carrier-logo
04:45Krakow Glowny (Dworzec autobusowy Bosacka 18)6h 38m 11:23Praha, hlavní nádraží
135
1W jedną stronę
135 1W jedną stronę
carrier-logo
05:30Krakow Glowny (Dworzec autobusowy Bosacka 18)7h 53m 13:23Praha, hlavní nádraží
152
1W jedną stronę
152 1W jedną stronę

PORÓWNAJ

Ceny różnych środków transportu

Train
Bus
Flight
czw.
23.05
Sprawdź cenę.
112 Flixbus
1069 Vueling
pt.
24.05
64 RegioJet
104 Flixbus
261 Ryanair
sob.
25.05
56 RegioJet
73 Flixbus
758 Lot Polish Airlines
niedz.
26.05
152 Leo Express
78 Flixbus
806 Sas Airways
pon.
27.05
47 RegioJet
73 Flixbus
435 Ukraine Intl. Airlines
wt.
28.05
47 RegioJet
69 Flixbus
700 Eurowings
śr.
29.05
47 RegioJet
69 Flixbus
491 wizz air uk
czw.
30.05
56 RegioJet
69 Flixbus
350 Eurowings
pt.
31.05
47 RegioJet
82 Flixbus
188 Ryanair
sob.
1.06
47 RegioJet
69 Flixbus
701 KLM
niedz.
2.06
56 RegioJet
77 Flixbus
711 Ryanair
pon.
3.06
47 RegioJet
69 Flixbus
78 Ryanair
wt.
4.06
19 RegioJet
69 Flixbus
409 air mediterranean
śr.
5.06
47 RegioJet
69 Flixbus
297 wizz air uk
czw.
6.06
47 RegioJet
73 Flixbus
448 wizz air uk
pt.
7.06
47 RegioJet
79 Flixbus
78 Ryanair
sob.
8.06
47 RegioJet
73 Flixbus
469 wizz air uk
niedz.
9.06
47 RegioJet
77 Flixbus
774 KLM
pon.
10.06
47 RegioJet
77 Flixbus
78 Ryanair
wt.
11.06
19 RegioJet
69 Flixbus
370 wizz air uk
śr.
12.06
47 RegioJet
69 Flixbus
427 Norwegian Air Shuttle

Zaufały nam te firmy.
Umożliwiamy zakup ich biletów w jednym miejscu.

Italo
Deutsche Bahn
Regionale
Renfe

Najszybsze połączenia kolejowe

z miejscowości Kraków
do miejscowości Praga

Fastest Journey

6h 13m

Average

6h 58m

train per day

12

Distance

392 km

Godziny i ceny wyświetlane dla 24.05

Of the 12 trains that leave Kraków for Praga every day 0 travel direct so it’s quite easy to avoid journeys where you’ll have to change along the way.

These direct trains cover the 392 km distance in an average of 6h 58m but if you time it right, some trains will get you there in just 6h 13m .

The slowest trains will take 7h 53m and usually involve a change or two along the way, but you might be able to save a few pennies if you’re on a budget.

najszybciej
carrier-logo
16:00Kraków, Dworzec Autobusowy6h 13m 22:13Praha, Hlavní nádraží
67
1W jedną stronę
67 1W jedną stronę
2. najszybciej
carrier-logo
04:45Krakow Glowny (Dworzec autobusowy Bosacka 18)6h 31m 11:16Praha-Libeň, nádraží
135
1W jedną stronę
135 1W jedną stronę
carrier-logo
12:40Krakow Glowny (Dworzec autobusowy Bosacka 18)6h 36m 19:16Praha-Libeň, nádraží
170
1W jedną stronę
170 1W jedną stronę
carrier-logo
09:40Krakow Glowny (Dworzec autobusowy Bosacka 18)6h 36m 16:16Praha-Libeň, nádraží
235
1W jedną stronę
235 1W jedną stronę
carrier-logo
04:45Krakow Glowny (Dworzec autobusowy Bosacka 18)6h 38m 11:23Praha, hlavní nádraží
135
1W jedną stronę
135 1W jedną stronę
train

Szczegóły podróży

Podróż pociągiem Kraków – Praga

Śr. czas przejazdu:
6 godziny 28 minuty
Cena biletu:61
Wyjazd pociągiem:Kraków
Przyjazd pociągiem do:Praga
Odległość:392 km
TrainPrzewoźnicy kolejowi:Leo Express, RegioJet

Pociągi Kraków – Praga

Odległość dzielącą stolicę Małopolski od stolicy Czech możesz pokonać pociągiem. Na dojazd pociągiem bezpośrednim z Krakowa do Pragi należy zaplanować – w zależności od typu składu, przewoźnika, a także dnia tygodnia – od niecałych 7 godzin do 10 godzin. W podróż pociągiem bezpośrednim do stolicy Czech możesz wybrać się z Leo Express lub PKP Intercity. Warto jednak mieć na uwadze, iż polski przewoźnik nie prowadzi sprzedaży online biletów na połączenia międzynarodowe Czech. Natomiast Leo Express oferuje połączenia bezpośrednie z Krakowa do Pragi przez Katowice wyłącznie w soboty i poniedziałki. Na tej trasie dostępnych jest także wiele połączeń wymagających przesiadek.

Którzy przewoźnicy oferują połączenia kolejowe z Krakowa do Pragi?

Od 20 lipca 2018 roku bezpośrednie połączenie kolejowe Kraków – Praga obsługuje czeski przewoźnik Leo Express. Pociąg bezpośredni z Krakowa do Pragi Leo Express jeździ wyłącznie w poniedziałki oraz soboty i wyrusza z Krakowa wczesnym rankiem (krótko po godz. 5:00 rano). Dojazd z Krakowa do Pragi z Leo Express w pozostałe dni tygodnia wiąże się z koniecznością jednej przesiadki. Część podróży (na odcinku Kraków – Bogumin) odbywa się autobusem. W Boguminie należy przesiąść się do pociągu, którym dotrzesz bezpośrednio do Pragi. Podróż z przesiadką zajmuje ok. 7 godzin. Warto pamiętać, iż Leo Express oferuje bilety w cenach promocyjnych za wcześniejszy zakup. Bilety dostępne w cenie promocyjnej są przy odpowiednio wczesnym zakupie. Ich liczba jest ograniczona. Ponadto bilety promocyjne Leo Express dostępne są wyłącznie w ramach taryfy Adult, w klasie Economy. Bilety Leo Express dostępne są w sprzedaży online na stronie Omio, a także w naszej aplikacji na telefon.

Do stolicy Czech można dojechać także bezpośrednim pociągiem międzynarodowym obsługiwanym przez PKP Intercity. Przewoźnik oferuje w ciągu doby 2 połączenia bezpośrednie, a składy wyruszają z Krakowa rano oraz wieczorem. Podróż, w zależności od wybranego połączenia, trwa od ok. 8 godzin do ponad 10 godzin.

Jak długo trwa podróż pociągiem z Krakowa do Pragi?

Podróż pociągiem bezpośrednim z Krakowa do Pragi – w zależności od wybranego połączenia – może zająć od niecałych 7 godzin do ok. 12 godzin. Na przejazd obejmujący przesiadkę w Boguminie należy przeznaczyć ok. 7 godzin.

Ile połączeń kolejowych oferowanych jest z Krakowa do Pragi?

W ciągu dnia – zarówno w dni powszednie, jak i weekendy – dostępnych jest kilka połączeń kolejowych na trasie Kraków – Praga.

Z którego dworca kolejowego w Krakowie odjeżdżają pociągi do Pragi?

Dworzec początkowy: Kraków Główny, ul. Pawia 5a, 31-508 Kraków

Pociąg relacji Kraków – Praga odjeżdża z dworca PKP Kraków Główny. Do głównego dworca PKP w Krakowie dojedziesz bez problemu z różnych części miasta dzięki komunikacji miejskiej. Pod dworcowym tunelem przebiega linia Krakowskiego Szybkiego Tramwaju, zaś w odległości kilkuset metrów, na skrzyżowaniu ulic Basztowej i Westerplatte przebiegają główne linie tramwajowe i autobusowe.

Na którym dworcu kolejowym w Pradze kończą bieg pociągi z Krakowa?

Dworzec końcowy: Praha hlavní nádraží, Wilsonova 8, 110 00 Praha 2

W stolicy Czech wszystkie pociągi zatrzymują się na stacji Praha hlavní nádraží, czyli na dworcu głównym. Jest to największy tego typu gmach w Czechach. Na wyższych kondygnacjach znajdują się dawne secesyjne hale (z początku XX wieku), w których obecnie mieszczą się kawiarnie oraz księgarnia. Do centrum miasta, czyli do pomnika św. Wacława przy placu Václavskie náměstí, dojdziesz pieszo w kilka minut (ulicą Opletalovą lub Washingtonovą). Ponadto spod dworca odjeżdżają tramwaje 5, 9 i 26 oraz linia metra C (stacja Hlavní nádraží). Na lotnisko, oddalone od centrum o około 15 km, dostaniesz się również linią metra C.

Praga – będąca miastem-legendą – stanowi cel podróży wielu turystów. Niejeden podróżnik marzy o spacerze po Moście Karola, Złotej Uliczce czy wreszcie o chwili oddechu w czeskiej gospodzie z kuflem złocistego napoju w dłoni.

Porównaj ceny

Pociągi Kraków – Praga: najlepsze ceny

Najbliższy weekend
Ten miesiąc:
Przyszły miesiąc:
sob., 25.05
Train
RegioJet
14:006h 13m20:13
KrakówPraga
niedz., 26.05
Train
Leo Express
03:307h 53m11:23
KrakówPraga
Najszybsze połączenia kolejowe na trasie Kraków – Praga
sob., 25.05
Train
RegioJet
14:006h 13m20:13
KrakówPraga
pon., 27.05
Train
RegioJet
14:006h 13m20:13
KrakówPraga
wt., 28.05
Train
RegioJet
14:006h 13m20:13
KrakówPraga
Podróż kolejowa w obie strony na trasie Praga – Kraków
sob., 25.05
Train
RegioJet
07:475h 43m13:30
PragaKraków
niedz., 26.05
Train
RegioJet
07:475h 43m13:30
PragaKraków
pon., 27.05
Train
RegioJet
07:475h 43m13:30
PragaKraków
Stacje
Ważne dworce i lotniska w tej podróży
Kraków
Praga
TrainKrakow Glowny

Udogodnienia

TrainKrakow Plaszow

Udogodnienia

Aplikacja Omio – szybkie i proste planowanie podróży

Pomożemy Ci w dotarciu do celu! Od powiadomień na żywo o podróży pociągiem do biletów elektronicznych – nasza innowacyjna aplikacja ułatwi zaplanowanie podróży i będzie towarzyszyć Ci w trakcie niej.

ios-badge
android-badge
Hand With Phone