Pociągi PoznańBerlin: rozkłady jazdy, tanie bilety

pt., 24.05
Proste jak A, B, C
Znajdź najtańsze i najszybsze połączenia spośród ofert ponad 800 oficjalnych partnerów
Podróżuj po swojemu
Podróżuj po Europie pociągiem, autobusem i samolotem
Zawsze i wszędzie
Ponieważ Twoja podróż nie kończy się wraz z zakupem biletu, towarzyszymy Ci przez cały czas

Najtaniej: Pociągi

z miejscowości Poznań
do miejscowości Berlin

Najtaniej

156

Średnio

195

Godziny i ceny wyświetlane dla 24.05

Najlepszym sposobem na znalezienie taniego przejazdu jest zarezerwowanie biletu z jak największym wyprzedzeniem i unikanie podróży w godzinach szczytu.

Przeciętny bilet z miejscowości Poznań do miejscowości Berlin będzie kosztować około 195 zł, jeśli kupisz go w dniu wyjazdu, ale najtańszy bilet można kupić za jedyne 156 zł.

najtaniej
carrier-logo
19:33Poznan Główny2h 43m 22:16Berlin Hbf
156
1W jedną stronę
156 1W jedną stronę
2. najtaniej
carrier-logo
13:30Poznan Główny3h 33m 17:03Berlin Hbf
203
1W jedną stronę
203 1W jedną stronę
2. najtaniej
carrier-logo
10:30Poznan Główny2h 46m 13:16Berlin Hbf
203
1W jedną stronę
203 1W jedną stronę
2. najtaniej
carrier-logo
09:30Poznan Główny2h 46m 12:16Berlin Hbf
203
1W jedną stronę
203 1W jedną stronę
2. najtaniej
carrier-logo
16:30Poznan Główny2h 46m 19:16Berlin Hbf
203
1W jedną stronę
203 1W jedną stronę

Rozkład jazdy

Poznań – Berlin

Pokazuje połączenia kolejowe jutro, pt., 24 maja
carrier-logo
09:30Poznan Główny2h4612:16Berlin Hbf
0 changes
carrier-logo
10:30Poznan Główny2h4613:16Berlin Hbf
0 changes
carrier-logo
13:30Poznan Główny3h3317:03Berlin Hbf
0 changes
carrier-logo
13:30Poznan Główny3h916:39Berlin Hbf
0 changes
carrier-logo
16:30Poznan Główny2h4619:16Berlin Hbf
0 changes
carrier-logo
19:33Poznan Główny2h4322:16Berlin Hbf
0 changes

To ostatnie połączenie kolejowe w tym dniu.

Znajdź wszystkie daty i godziny dla tej podróży

PORÓWNAJ

Ceny różnych środków transportu

Train
Bus
Flight
pt.
24.05
150 Deutsche Bahn
43 Deutsche Bahn
769 Lot Polish Airlines
sob.
25.05
129 Deutsche Bahn
51 Deutsche Bahn
769 Lot Polish Airlines
niedz.
26.05
129 Deutsche Bahn
43 Deutsche Bahn
683 Lot Polish Airlines
pon.
27.05
129 Deutsche Bahn
43 Deutsche Bahn
1249 Cityjet
wt.
28.05
86 Deutsche Bahn
42 Flixbus
683 Lot Polish Airlines
śr.
29.05
129 Deutsche Bahn
43 Deutsche Bahn
683 Lot Polish Airlines
czw.
30.05
86 Deutsche Bahn
43 Deutsche Bahn
597 Lot Polish Airlines
pt.
31.05
107 Deutsche Bahn
42 Flixbus
597 Lot Polish Airlines
sob.
1.06
107 Deutsche Bahn
42 Flixbus
597 Lot Polish Airlines
niedz.
2.06
150 Deutsche Bahn
43 Deutsche Bahn
Sprawdź cenę.
pon.
3.06
86 Deutsche Bahn
42 Flixbus
597 Lot Polish Airlines
wt.
4.06
86 Deutsche Bahn
43 Deutsche Bahn
597 Lot Polish Airlines
śr.
5.06
86 Deutsche Bahn
42 Flixbus
597 Lot Polish Airlines
czw.
6.06
86 Deutsche Bahn
43 Deutsche Bahn
597 Lot Polish Airlines
pt.
7.06
129 Deutsche Bahn
43 Deutsche Bahn
597 Lot Polish Airlines
sob.
8.06
129 Deutsche Bahn
43 Deutsche Bahn
769 Lot Polish Airlines
niedz.
9.06
86 Deutsche Bahn
42 Flixbus
597 Lot Polish Airlines
pon.
10.06
107 Deutsche Bahn
43 Deutsche Bahn
597 Lot Polish Airlines
wt.
11.06
86 Deutsche Bahn
43 Deutsche Bahn
597 Lot Polish Airlines
śr.
12.06
86 Deutsche Bahn
43 Deutsche Bahn
597 Lot Polish Airlines

Zaufały nam te firmy.
Umożliwiamy zakup ich biletów w jednym miejscu.

Italo
Deutsche Bahn
Regionale
Renfe

Najszybsze połączenia kolejowe

z miejscowości Poznań
do miejscowości Berlin

Fastest Journey

2h 43m

Average

2h 57m

train per day

6

Distance

239 km

Godziny i ceny wyświetlane dla 24.05

Of the 6 trains that leave Poznań for Berlin every day 5 travel direct so it’s quite easy to avoid journeys where you’ll have to change along the way.

These direct trains cover the 239 km distance in an average of 2h 57m but if you time it right, some trains will get you there in just 2h 43m .

The slowest trains will take 3h 33m and usually involve a change or two along the way, but you might be able to save a few pennies if you’re on a budget.

najszybciej
carrier-logo
19:33Poznan Główny2h 43m 22:16Berlin Hbf
156
1W jedną stronę
156 1W jedną stronę
2. najszybciej
carrier-logo
10:30Poznan Główny2h 46m 13:16Berlin Hbf
203
1W jedną stronę
203 1W jedną stronę
2. najszybciej
carrier-logo
09:30Poznan Główny2h 46m 12:16Berlin Hbf
203
1W jedną stronę
203 1W jedną stronę
2. najszybciej
carrier-logo
16:30Poznan Główny2h 46m 19:16Berlin Hbf
203
1W jedną stronę
203 1W jedną stronę
carrier-logo
13:30Poznan Główny3h 9m 16:39Berlin Hbf
203
1W jedną stronę
203 1W jedną stronę
train

Szczegóły podróży

Podróż pociągiem Poznań – Berlin

Śr. czas przejazdu:
3 godziny 58 minuty
Cena biletu:106
Wyjazd pociągiem:Poznań
Przyjazd pociągiem do:Berlin
Odległość:239 km
TrainPrzewoźnicy kolejowi:Deutsche Bahn

Pociągi Poznań – Berlin

Podróż pociągiem bezpośrednim z Poznania do Berlina trwa zazwyczaj niecałe 3 godziny. Przewoźnicy kolejowi oferują na tej trasie bezpośrednie, komfortowe połączenia za przystępną cenę (szczególnie jeśli kupujesz bilet z wyprzedzeniem i/lub posiadasz kartę zniżkową BahnCard). Bilety kolejowe z Poznania do Berlina najłatwiej kupić online, za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji Omio.

Większość podróżnych – chcących dojechać z Poznania do Berlina – decyduje się właśnie na przejazd pociągiem znanym niegdyś jako Berlin Warszawa Express (BWE). Wielu nadal używa tej nazwy, zwłaszcza że widnieje ona na obsługujących połączenie składach. Pociągi na trasie Poznań – Berlin kursują kilka razy dziennie. Są to składy klasy Express InterCity w ramach kooperacji z niemieckiego przewoźnika kolejowego Deutsche Bahn i spółki PKP Intercity.

Którzy przewoźnicy oferują połączenia kolejowe z Poznania do Berlina?

Połączenia kolejowe z Poznania do Berlina obsługiwane są przez niemieckiego przewoźnika kolejowego Deutsche Bahn i spółkę PKP Intercity.

Jak długo trwa podróż pociągiem z Poznania do Berlina?

Czas przejazdu pociągiem bezpośrednim z Poznania do Berlina zajmuje zazwyczaj niecałe 3 godziny.

Ile połączeń kolejowych oferowanych jest z Poznania do Berlina?

W ciągu dnia dostępnych jest kilka połączeń kolejowych na trasie Poznań –Berlin. Pierwszy bezpośredni pociąg z Poznania do Berlina odjeżdża rano, o godzinie 9:33. Wcześniejsze połączenie o godzinie 6:33 wiąże się z koniecznością przesiadki w Szczecinie. Dojazd do Berlina w tym wypadku trwa ponad 5 godzin. Natomiast ostatni pociąg z Poznania do Berlina odjeżdża wieczorem, o godzinie 19:33.

Z którego dworca kolejowego w Poznaniu odjeżdżają pociągi do Berlina?

Dworzec początkowy: Poznań Główny, ul. Dworcowa 1, 61-819, Poznań

Pociągi Poznań – Berlin odjeżdżają z dworca głównego w Poznaniu. Połączenia bezpośrednie obsługuje PKP Intercity we współpracy z niemieckimi kolejami Deutsche Bahn. Kilka lat temu gmach dworca w Poznaniu przeszedł remont i poddany został całkowitej rewitalizacji. Dzięki temu dziś budynek dworca kolejowego stanowi jedną z kilku części olbrzymiego kompleksu usługowo-handlowego.

Dostaniesz się tam licznymi autobusami ze wszystkich dzielnic Poznania, które zatrzymują się przystanku Rondo Kaponiera, w bezpośrednim sąsiedztwie dworca (51, 68, 71 oraz linie nocne: 234, 235, 236, 239, 240, 242, 243, 246). Kursują tu także tramwaje: 5, 6, 8, 10, 11, 12, 14, 18, 19. Z lotniska Poznań Ławica na dworzec dojedziemy autobusem nr 59 lub pośpieszną linią L.

TLK oraz Przewozy Regionalne oferują na tej trasie połączenia z przesiadkami m.in. w Krzyżu, Gorzowie Wielkopolskim i Kostrzynie, skąd do Berlina dojechać można pociągiem NEB Niederbarnimer Eisenbahn.

Na którym dworcu kolejowym w Berlinie kończą bieg pociągi z Poznania?

Dworzec końcowy: Berlin Hauptbahnhof, Europaplatz 1, 10557 Berlin

W stolicy Niemiec pociągi bezpośrednie z Poznania do Berlina zatrzymują się na dworcu Berlin Ostbahnhof oraz na stacji głównej Berlin Hauptbahnhof. Jest to drugi co do wielkości dworzec w Europie. Stąd miejską koleją S-Bahn dojedziesz do wielu dzielnic miasta. Z dworca głównego na lotnisko Schönefeld dostaniesz się specjalną linią kolejową Airport Express, a na lotnisko Tegel linią autobusową TXL.

Dworzec jest olbrzymi i poza punktami obsługi podróżnych oferuje też sklepy, restauracje oraz bary. Na parterze znajdziesz informację turystyczną, w której otrzymasz bezpłatne informacje dotyczące miasta, mapę Berlina oraz szczegóły o atrakcjach.

Największe atrakcje Berlina

Symbolem Berlina jest oczywiście słynna, monumentalna Brama Brandenburska. Warto wiedzieć, że została ona zaprojektowana przez niemieckiego architekta pochodzącego z Kamiennej Góry (województwo dolnośląskie). Wielbicieli historii z pewnością zainteresuje East Side Gallery, czyli najdłuższy zachowany odcinek dawnego Muru Berlińskiego i jednocześnie największa na świecie galeria sztuki na świeżym powietrzu.


 

Więcej informacji o Berlinie?

Dla szukających możliwości taniego poruszania się po mieście, mamy coś specjalnego, czyli 5 sposobów na tanie zwiedzanie Berlina! Warto dowiedzieć się, jak tanio poruszać się po mieście, by zobaczyć choćby słynną, monumentalną Bramę Brandenburską, która zaprojektowana została przez niemieckiego architekta pochodzącego z Kamiennej Góry!

Porównaj ceny

Pociągi Poznań – Berlin: najlepsze ceny

Najbliższy weekend
Ten miesiąc:
Przyszły miesiąc:
sob., 25.05
Train
Deutsche Bahn
07:302h 46m10:16
PoznańBerlin
niedz., 26.05
Train
Deutsche Bahn
07:303h 15m10:45
PoznańBerlin
Najszybsze połączenia kolejowe na trasie Poznań – Berlin
pon., 10.06
Train
Deutsche Bahn
06:302h 34m09:04
PoznańBerlin
sob., 15.06
Train
Deutsche Bahn
08:292h 35m11:04
PoznańBerlin
wt., 28.05
Train
Deutsche Bahn
17:332h 43m20:16
PoznańBerlin
Podróż kolejowa w obie strony na trasie Berlin – Poznań
sob., 25.05
Train
Deutsche Bahn
10:372h 49m13:26
BerlinPoznań
niedz., 26.05
Train
Deutsche Bahn
10:372h 49m13:26
BerlinPoznań
pon., 27.05
Train
Deutsche Bahn
14:432h 43m17:26
BerlinPoznań
Stacje
Ważne dworce i lotniska w tej podróży
Poznań
Berlin
TrainPoznan Gl.

Udogodnienia

Napoje

Aplikacja Omio – szybkie i proste planowanie podróży

Pomożemy Ci w dotarciu do celu! Od powiadomień na żywo o podróży pociągiem do biletów elektronicznych – nasza innowacyjna aplikacja ułatwi zaplanowanie podróży i będzie towarzyszyć Ci w trakcie niej.

ios-badge
android-badge
Hand With Phone