Pociągi WarszawaBerlin: rozkłady jazdy, tanie bilety

pt., 24.05
Proste jak A, B, C
Znajdź najtańsze i najszybsze połączenia spośród ofert ponad 800 oficjalnych partnerów
Podróżuj po swojemu
Podróżuj po Europie pociągiem, autobusem i samolotem
Zawsze i wszędzie
Ponieważ Twoja podróż nie kończy się wraz z zakupem biletu, towarzyszymy Ci przez cały czas

Najtaniej: Pociągi

z miejscowości Warszawa
do miejscowości Berlin

Najtaniej

301

Średnio

301

Godziny i ceny wyświetlane dla 24.05

Najlepszym sposobem na znalezienie taniego przejazdu jest zarezerwowanie biletu z jak największym wyprzedzeniem i unikanie podróży w godzinach szczytu.

Przeciętny bilet z miejscowości Warszawa do miejscowości Berlin będzie kosztować około 301 zł, jeśli kupisz go w dniu wyjazdu, ale najtańszy bilet można kupić za jedyne 301 zł.

najtaniej
carrier-logo
09:54Warszawa Centralna7h 9m 17:03Berlin Hbf
301
1W jedną stronę
301 1W jedną stronę
najtaniej
carrier-logo
09:44Warszawa Wschodnia6h 55m 16:39Berlin Hbf
301
1W jedną stronę
301 1W jedną stronę
najtaniej
carrier-logo
15:34Warszawa Wschodnia6h 42m 22:16Berlin Hbf
301
1W jedną stronę
301 1W jedną stronę
najtaniej
carrier-logo
09:44Warszawa Wschodnia7h 19m 17:03Berlin Hbf
301
1W jedną stronę
301 1W jedną stronę
najtaniej
carrier-logo
09:54Warszawa Centralna6h 45m 16:39Berlin Hbf
301
1W jedną stronę
301 1W jedną stronę

PORÓWNAJ

Ceny różnych środków transportu

Train
Bus
Flight
czw.
23.05
Sprawdź cenę.
129 Ecolines
Sprawdź cenę.
pt.
24.05
290 Deutsche Bahn
104 Flixbus
760 Air Baltic
sob.
25.05
172 Deutsche Bahn
77 Flixbus
451 easyJet
niedz.
26.05
172 Deutsche Bahn
77 Flixbus
614 Air France
pon.
27.05
172 Deutsche Bahn
52 Ecolines
505 easyJet
wt.
28.05
129 Deutsche Bahn
52 Ecolines
635 Air France
śr.
29.05
193 Deutsche Bahn
52 Ecolines
217 easyJet
czw.
30.05
129 Deutsche Bahn
62 Flixbus
196 easyJet
pt.
31.05
150 Deutsche Bahn
52 Ecolines
292 easyJet
sob.
1.06
193 Deutsche Bahn
52 Ecolines
334 easyJet
niedz.
2.06
215 Deutsche Bahn
52 Ecolines
829 easyJet
pon.
3.06
172 Deutsche Bahn
60 Flixbus
387 easyJet
wt.
4.06
129 Deutsche Bahn
52 Ecolines
458 Air Baltic
śr.
5.06
129 Deutsche Bahn
52 Ecolines
458 Air Baltic
czw.
6.06
129 Deutsche Bahn
52 Ecolines
217 easyJet
pt.
7.06
172 Deutsche Bahn
60 Flixbus
217 easyJet
sob.
8.06
172 Deutsche Bahn
62 Flixbus
196 easyJet
niedz.
9.06
129 Deutsche Bahn
52 Ecolines
461 Lot Polish Airlines
pon.
10.06
150 Deutsche Bahn
52 Ecolines
334 easyJet
wt.
11.06
129 Deutsche Bahn
52 Ecolines
450 Sas Airways
śr.
12.06
129 Deutsche Bahn
52 Ecolines
419 easyJet

Zaufały nam te firmy.
Umożliwiamy zakup ich biletów w jednym miejscu.

Italo
Deutsche Bahn
Regionale
Renfe

Najszybsze połączenia kolejowe

z miejscowości Warszawa
do miejscowości Berlin

Fastest Journey

6h 31m

Average

6h 47m

train per day

10

Distance

517 km

Godziny i ceny wyświetlane dla 24.05

Of the 10 trains that leave Warszawa for Berlin every day 8 travel direct so it’s quite easy to avoid journeys where you’ll have to change along the way.

These direct trains cover the 517 km distance in an average of 6h 47m but if you time it right, some trains will get you there in just 6h 31m .

The slowest trains will take 7h 19m and usually involve a change or two along the way, but you might be able to save a few pennies if you’re on a budget.

najszybciej
carrier-logo
05:45Warszawa Centralna6h 31m 12:16Berlin Hbf
301
1W jedną stronę
301 1W jedną stronę
2. najszybciej
carrier-logo
15:43Warszawa Centralna6h 33m 22:16Berlin Hbf
301
1W jedną stronę
301 1W jedną stronę
carrier-logo
12:40Warszawa Centralna6h 36m 19:16Berlin Hbf
301
1W jedną stronę
301 1W jedną stronę
carrier-logo
15:34Warszawa Wschodnia6h 42m 22:16Berlin Hbf
301
1W jedną stronę
301 1W jedną stronę
carrier-logo
05:34Warszawa Wschodnia6h 42m 12:16Berlin Hbf
301
1W jedną stronę
301 1W jedną stronę
train

Szczegóły podróży

Podróż pociągiem Warszawa – Berlin

Śr. czas przejazdu:
7 godziny 45 minuty
Cena biletu:151
Wyjazd pociągiem:Warszawa
Przyjazd pociągiem do:Berlin
Odległość:517 km
TrainPrzewoźnicy kolejowi:Deutsche Bahn

Pociągi Warszawa – Berlin

Podróż pociągiem bezpośrednim z Warszawy do Berlina trwa zazwyczaj ponad 6 godzin. Przewoźnicy kolejowi obsługujący tę trasę oferują połączenia za przystępną cenę. Jeśli zdecydujesz się na zakup biletu z wyprzedzeniem i/lub posiadasz kartę zniżkową BahnCard, masz jeszcze większą szansę na znalezienie tanich biletów kolejowych. Bilety kolejowe z Warszawy do Berlina najłatwiej kupić online, za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji Omio.

Większość podróżnych – chcących dojechać z Warszawy do Berlina – decyduje się na przejazd pociągiem znanym niegdyś jako Berlin Warszawa Express (BWE). Wielu nadal używa tej nazwy, zwłaszcza że widnieje ona na obsługujących połączenie składach. Pociągi na trasie Warszawa – Berlin kursują kilka razy dziennie. Są to składy klasy Express InterCity w ramach kooperacji z niemieckiego przewoźnika kolejowego Deutsche Bahn i spółki PKP Intercity.

Którzy przewoźnicy oferują połączenia kolejowe z Warszawy do Berlina?

Połączenia kolejowe z Warszawy do Berlina obsługiwane są przez niemieckiego przewoźnika kolejowego Deutsche Bahn i spółkę PKP Intercity.

Jak długo trwa podróż pociągiem z Warszawy do Berlina?

Czas przejazdu pociągiem bezpośrednim z Warszawy do Berlina zajmuje zazwyczaj ponad 6 godzin.

Ile połączeń kolejowych oferowanych jest z Warszawy do Berlina?

W ciągu dnia dostępnych jest kilka połączeń kolejowych na trasie Warszawa – Berlin. Pierwszy pociąg z Warszawy do Berlina odjeżdża wcześnie rano, o godzinie 5:55. Natomiast ostatni pociąg z Warszawy do Berlina odjeżdża późnym popołudniem, o godzinie 15:40.

Z którego dworca kolejowego w Warszawie odjeżdżają pociągi do Berlina?

Dworzec początkowy: Warszawa Wschodnia, ul. Kijowska 16, 03-743 Warszawa

Pociąg Warszawa – Berlin wyrusza z dworca Warszawa Wschodnia i zatrzymuje się na największym stołecznym dworcu Warszawa Centralna. Ostatnim przystankiem w stolicy jest dworzec Warszawa Zachodnia. Tuż obok mieści się dworzec autobusowy, z którego odjeżdżają autokary do wszystkich dużych polskich miast. Dworzec Warszawa Centralna przeszedł niedawno remont i oferuje szereg udogodnień dla podróżnych. Sąsiaduje również w centrum handlowym Złote Tarasy.

Na którym dworcu kolejowym w Berlinie kończą bieg pociągi z Warszawy?

Dworzec końcowy: Berlin Hauptbahnhof, Europaplatz 1, 10557 Berlin

Pociąg relacji Warszawa – Berlin kończy swój bieg na głównym dworcu niemieckiej stolicy – Berlin Hauptbahnhof. Dworzec z resztą miasta łączą pociągi szybkiej kolei miejskiej S-Bahn oraz autobusy. Sieć kolei S-Bahn jest doskonale skomunikowana z berlińskim metrem U-Bahn, dzięki czemu w łatwy i szybki sposób możesz się stąd dostać do różnych dzielnic Berlina. Jako że dworzec ten mieści się w ścisłym centrum Berlina, możesz wybrać się na spacer od razu po przyjeździe. Z dworca Berlin Hauptbahnhof regularnie odjeżdżają również pociągi na jedno z berlińskich lotnisk – międzynarodowy port lotniczy Schönefeld. Przejazd trwa ok. 30 minut.

Dworzec ten to także obiekt wart uwagi pod kątem architektonicznym – półokrągły szklany dach, wielopoziomowe perony oraz wszechobecne szkło tworzą z bryły dworca niezwykle ciekawy obiekt będący jednocześnie największą stacją kolejową o wieżowej konstrukcji na świecie. Berlin Hauptbahnhof oferuje szeroki zakres usług – możesz zrobić tu podstawowe zakupy, posilić się w trakcie podróży czy napić kawy.

Największe atrakcje Berlina

Berlin należy do najchętniej odwiedzanych europejskich miast, a swoją popularność zawdzięcza przyjaznej atmosferze, zróżnicowanej architekturze oraz ofercie kulturalnej i gastronomicznej, która zadowoli każde podniebienie. Nie jest to rozpędzona metropolia, a miasto, w którym zachowano zdrowy balans – dawna architektura przeplata się z nowoczesnością, a duża ilość zieleni miejskiej sprawia, że Berlin jest miastem, w którym nietrudno spędzić czas na łonie natury.

Do głównych atrakcji niemieckiej stolicy należy Alexanderplatz, czyli centrum dawnego Berlina Wschodniego, oraz ulica Kurfürstendamm, która stanowi – wraz z Kościołem Pamięci oraz z luksusowym domem towarowym KaDeWe – centralny element zachodniej części miasta. Poza tym Berlin to gratka dla miłośników sztuki – Wyspa Muzeów to obowiązkowy punkt zwiedzania, podobnie jak berlińska katedra. Słynny Mur Berliński, który przed laty dzielił miasto na dwie części, należy już do przeszłości, ale do dziś można podziwiać jego pozostałości przy takich ulicach jak Bernauerstrasse lub Niederkirchnerstrasse. W sklepach z pamiątkami zaś można kupić fragmenty muru z certyfikatem autentyczności.


 

Więcej informacji o Berlinie?

Dla szukających możliwości taniego poruszania się po mieście, mamy coś specjalnego, czyli 5 sposobów na tanie zwiedzanie Berlina! Warto dowiedzieć się, jak tanio poruszać się po mieście, by zobaczyć choćby słynną, monumentalną Bramę Brandenburską, która zaprojektowana została przez niemieckiego architekta pochodzącego z Kamiennej Góry!

Porównaj ceny

Pociągi Warszawa – Berlin: najlepsze ceny

Najbliższy weekend
Ten miesiąc:
Przyszły miesiąc:
sob., 25.05
Train
Deutsche Bahn
03:346h 42m10:16
WarszawaBerlin
niedz., 26.05
Train
Deutsche Bahn
03:347h 11m10:45
WarszawaBerlin
Najszybsze połączenia kolejowe na trasie Warszawa – Berlin
pon., 10.06
Train
Deutsche Bahn
02:546h 10m09:04
WarszawaBerlin
czw., 13.06
Train
Deutsche Bahn
09:596h 17m16:16
WarszawaBerlin
śr., 26.06
Train
Deutsche Bahn
09:596h 17m16:16
WarszawaBerlin
Podróż kolejowa w obie strony na trasie Berlin – Warszawa
sob., 25.05
Train
Deutsche Bahn
10:376h 45m17:22
BerlinWarszawa
niedz., 26.05
Train
Deutsche Bahn with connection
12:376h 48m19:25
BerlinWarszawa
pon., 27.05
Train
Deutsche Bahn
04:376h 29m11:06
BerlinWarszawa
Stacje
Ważne dworce i lotniska w tej podróży
Warszawa
Berlin
TrainWARSZAWA

Udogodnienia

Aplikacja Omio – szybkie i proste planowanie podróży

Pomożemy Ci w dotarciu do celu! Od powiadomień na żywo o podróży pociągiem do biletów elektronicznych – nasza innowacyjna aplikacja ułatwi zaplanowanie podróży i będzie towarzyszyć Ci w trakcie niej.

ios-badge
android-badge
Hand With Phone