Najszybsze połączenia autobusowe z miejscowości Kraków do miejscowości Wrocław

Godziny i ceny wyświetlane dla 23.06

Najszybsza podróż

4 godz. 20 min

Średnio

4 godz. 20 min

Liczba połączeń autobusowych na dzień

1

Odległość

233 km

Spośród 1 autobusów podróżujących codziennie z miasta Kraków do miasta Wrocław, 1 to połączenia bezpośrednie, więc łatwo jest uniknąć podróży z przesiadkami.

Te bezpośrednie autobusy pokonują dystans 233 km przeciętnie w ciągu 4 godz. 20 min , ale jeśli będziesz mieć szczęście, niektóre zabiorą Cię tam w 4 godz. 20 min .

Najwolniejsza podróż autobusem trwa 4 godz. 20 min i zwykle wymaga przesiadki, ale pozwala za to zaoszczędzić trochę pieniędzy.

18:30Kraków4godz.20 22:50Wrocław
0 przesiadek
45 1W jedną stronę

PORÓWNAJ Ceny różnych środków transportu

wt.
22.06
45 Euroticket
śr.
23.06
45 Euroticket
czw.
24.06
45 Euroticket
pt.
25.06
48 Flixbus
sob.
26.06
45 Euroticket
niedz.
27.06
45 Euroticket
pon.
28.06
45 Euroticket
wt.
29.06
45 Euroticket
śr.
30.06
45 Euroticket
czw.
1.07
45 Euroticket
pt.
2.07
45 Euroticket
sob.
3.07
34 Flixbus
niedz.
4.07
38 Flixbus
pon.
5.07
34 Flixbus
wt.
6.07
45 Euroticket
śr.
7.07
45 Euroticket
czw.
8.07
45 Euroticket
pt.
9.07
45 Euroticket
sob.
10.07
45 Euroticket
niedz.
11.07
35 Flixbus
pon.
12.07
45 Euroticket

Zaufały nam te firmy. Umożliwiamy zakup ich biletów w jednym miejscu.

Busfor
National Express
PKS Polonus
RegioJet
Noclegi

Szukasz noclegu?

Wed, Jun 23
Cena za 1 nights, 1 adults
zobacz na mapie
Polecane hotele
Całe domy i mieszkania

Znajdź idealny nocleg z naszym partnerem, Booking.com

Wyświetl wszystkie
bus

Szczegóły podróży

Podróż autobusem Kraków – Wrocław

Śr. czas przejazdu
4 godziny 1 minuta
Cena biletu:41
Odjazd autobusu::Kraków
Przyjazd autobusem::Wrocław
Odległość:233 km
Przewoźnicy autobusowi::Flixbus, Euroticket

Autobusy Kraków – Wrocław

Ze względu na stosunkowo niewielką odległość w podróż z Krakowa do Wrocławia najlepiej wybrać się pociągiem lub autobusem. Najtaniej z Krakowa do Wrocławia dojechać można autokarem, a czas podróży jest niemal identyczny z czasem potrzebnym na przejazd pociągiem. Przewozy takie oferują między innymi firmy: FlixBus, Neobus i PKS Jelenia Góra. Kupując bilet z wyprzedzeniem, można tę trasę przejechać już za kilkanaście złotych.

Którzy przewoźnicy oferują połączenia autobusowe z Krakowa do Wrocławia?

Z Krakowa do Wrocławia docierają autobusy takich przewoźników, jak choćby autokary spółek PKS, firmy FlixBus, Neobus i PKS Jelenia Góra.

Jak długo trwa podróż autobusem z Krakowa do Wrocławia?

Podróż autobusem bezpośrednim z Krakowa do Wrocławia – w zależności od wybranego połączenia – może zająć od około 3 godzin 15 minut do ponad 4 godzin.

Ile połączeń autobusowych oferowanych jest z Krakowa do Wrocławia?

W ciągu dnia – zarówno w dni powszednie, jak i weekendy – dostępnych jest kilkanaście połączeń autobusowych na trasie Kraków – Wrocław. Pierwszy autobus z Krakowa do Wrocławia odjeżdża o godzinie 7:00 rano. Ostatni autobus z Krakowa do Wrocławia odjeżdża o godzinie 22:15 – w tym wypadku do stolicy Dolnego Śląska dotrzesz ok. godziny 3:00 w nocy.

Z którego dworca autobusowego w Krakowie odjeżdżają autobusy do Wrocławia?

Dworzec początkowy: Małopolski Dworzec Autobusowy, Bosacka 18, 31-505 Kraków

Dworzec Autobusowy MDA w Krakowie znajduje się w sąsiedztwie dworca kolejowego. Poczekalnia na dworcu jest czynna codziennie, od godziny 6:00 do 22:00. Funkcjonuje również poczekalnia nocna. Z lotniska w Balicach można tu dojechać pociągiem specjalnej linii kolejowej (Port Lotniczy Balice – Kraków Główny) lub autobusem linii 292 (przejazd trwa ok. 40 minut). Do dworca można się dostać licznymi autobusami i tramwajami z różnych części miasta, wysiadając na stacjach Dworzec Główny Wschód/Zachód i Tunel.

Na którym dworcu autobusowym ww Wrocławiu kończą podróż autobusy z Krakowa?

Dworzec końcowy: Dworzec Autobusowy Wrocław, ul. Sucha 1, 50-525 Wrocław

Wrocławski dworzec autobusowy POLBUS-PKS znajduje się bardzo blisko centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego Wrocław Główny, przy ul. Suchej 1. Jest to nowoczesny, podziemny dworzec, oddany do użytku w 2017 roku. Warto wspomnieć, że dworzec połączony jest z centrum handlowym. Dworzec autobusowy we Wrocławiu obsługuje zarówno autobusy dalekobieżne jeżdżące na trasach krajowych, jak i międzynarodowe (do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Czech, Austrii, Francji, Włoch, Hiszpanii i krajów Skandynawskich).

Z dworca w różne części miasta można dojechać autobusami miejskimi linii: K, 112, 113, 145, 146, 612 i tramwajami: 8, 9, 15, 31 Plus i 32 Plus. Na lotnisko można się dostać autobusem linii 406, który kursuje co 20 minut. Jest także dostępny autobus nocny linii 249.

Największe atrakcje Wrocławia

Wrocław to czwarte pod względem zaludnienia miasto w Polsce. Brytyjski dziennik The Guardian umieścił je na liście miejsc wartych odwiedzenia. To jedyne polskie miasto, które w tym zestawieniu znalazło się w pierwszej dziesiątce. Dziennikarze docenili rozwój kulturalny miasta oraz jego bogatą bazę noclegową i gastronomiczną. Wrocław przyciąga wielu turystów, którzy chętnie zwiedzają wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Halę Stulecia, słynną Panoramę Racławicką czy wrocławski ogród zoologiczny, w którym żyje ponad 6000 zwierząt. Zainteresowanych wizytą we Wrocławiu zachęcamy również do zapoznania się z naszym przewodnikiem, w którym podpowiadamy, o czym nie należy zapominać podczas weekendowego pobytu we Wrocławiu!

Porady w podróży

Autobusy z Kraków do Wrocław
Podróżuj do Wrocław w prosty sposób. Bez względu na to, czy szukasz czegoś szybko, tanio, czy masz zupełnie inne potrzeby, nasi eksperci ds. podróży zebrali wszystkie informacje, by móc wybrać najlepszą opcję podróży z Kraków do Wrocław.
FAQs
Jakie są najtańsze bilety na autobus na trasie Kraków - Wrocław?
Najtańszy sposób na pokonanie trasy Wrocław - Kraków to podróż autobusem, która może kosztować jedynie 45 zł, szczególnie jeśli zarezerwujesz bilet odpowiednio wcześniej. Oszczędzaj i kupuj na Omio tanie bilety na podróż autobusem na trasie Kraków - Wrocław.
Ile mniej więcej muszę zapłacić za bilet na autobus Kraków - Wrocław?
Rezerwując bilet na podróż autobusem, warto zapoznać się z orientacyjnymi cenami. Jeśli decydujesz się na autobus na trasie Kraków - Wrocław, przygotuj się na wydatek około 45 zł. Rekomendujemy rezerwację biletów na podróż autobusem z wyprzedzeniem, by zyskać jak najtańsze bilety.
Jaka odległość w linii prostej dzieli miasto Wrocław i Kraków, podróżując autobusem?
Miasta Wrocław oraz Kraków dzieli około 232 km, jeśli zdecydujesz się pokonać ten odcinek autobusem.
Ile mniej więcej poświęcę na podróż autobusem na trasie Kraków - Wrocław?
Podróż autobusem na trasie Kraków - Wrocław zajmuje średnio 4 h 20 min. Czas ten może się jednak różnić w zależności od konkretnych terminów, weekendów i świąt. Omio pomoże Ci znaleźć najtańsze bilety na trasie Kraków - Wrocław i wskaże dostępne autobusy.
Jaki przewoźnik oferuje bilety na autobus na trasie Kraków - Wrocław?
Decydując się na autobus na trasie Kraków - Wrocław, możesz skorzystać z usług Flixbus, PolskiBus, Infobus, Bla Bla Car lub Bla Bla Bus i sprawnie dostać się do celu, jakim jest Wrocław. Sprawdź też, którzy inni oferują przejazdy na trasie Kraków - Wrocław, porównaj różnice pomiędzy połączeniami i kup bilet na to, które najbardziej Ci odpowiada.
Gdzie znajdę tanie bilety na podróż autobusem na trasie Kraków - Wrocław?
Zaoszczędź i pozwól nam znaleźć dla Ciebie najlepsze tanie bilety na podróż autobusem w jedną stronę lub w obie strony. Nasza aplikacja zbiera wszystkie informacje związane z podróżą, dzięki czemu możesz cieszyć się sprawnym pokonaniem trasy Kraków - Wrocław.
Planuję podróż Kraków - Wrocław i jako środek transportu wybieram autobus. Dokąd jeszcze mogę się wybrać w pobliżu miasta Wrocław?
Dla wielu naszych użytkowników wybierających podróż autobusem i pokonujących odległość Kraków - Wrocław, Wrocław nie jest miejscem docelowym. Miejsca w pobliżu miasta Wrocław, które są warte odwiedzenia to Berlin, Warszawa lub Praga. Sprawdź na Omio tanie bilety na podróż autobusem do każdego z najbardziej popularnych miejsc!
Co mogę zrobić, jeśli nie mam samochodu, a chcę pokonać trasę Kraków - Wrocław? Czy mam do wyboru podróż autobusem?
Odwiedź Omio i sprawdź najlepsze autobusy. Pokonaj trasę Kraków - Wrocław bez samochodu. Możesz także użyć aplikacji Omio, aby mieć wszystkie bilety w jednym miejscu i cieszyć się płynną podróżą.
Stacje

Ważne dworce i lotniska w tej podróży

Wrocław
Wrocław
Udogodnienia